کلیه کسانی که تمایل دارند از تحلیلهای تیم واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز استفاده کنند می توانند عضو باشگاه مشتریان بورس نیوز شوند و از این تحلیلها استفاده کنند و در نشستهای هفتگی آن شرکت نمایند . برای ثبت نام به سرویس باشگاه مشتریان بورس نیوز مراجعه شود .

کاربر مهمان خوش آمدید
.bourseblog.ir http://

Gold Chart
Silver Chart
Eur/usd Chart

تحلیل بنیادی سیمان کرمان - رحیم نیک نهاد

تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۰:۰۰
کد : a900502002
[رحیم نیک نهاد]
بازدید: [۲,۶۰۰ بار]

تاریخچه و معرفی شرکت :


شرکت در تاریخ 12 مرداد 1346 تحت شماره 170 در ادراه ثبت شرکتهای کرمان به صورت شرکت سهامی به ثبت رسیده و در تاریخ 1351/07/25 به شرکت سهامی عام تبدیل و در آبان ماه 1351 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد . نام شرکت به موجب مصوبه 1385/09/05 مجمع عمومی فوق العاده به گروه صنایع سیمان کرمان ( شرکت سهامی عام ) تغییر یافته است . مرکز اصلی شرکت در کرمان کیلومتر 17 جاده تهران و در محل کارخانه واقع است .


فعالیت شرکت :

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 3 اساسنامه تاسیس و ادراه کارخانجات به منظور تولید سیمان پرتلند و انواع دیگر سیمان , تاسیسی و اداره هر نوع کارخانجات تولیدی و فروش فرآورده های آن و انجام کلیه عملیات مالی , اداری و بازرگانی از قبیل خرید , فروش , صادرات , واردات و حمل ونقل کالا , مواد و مصالح تولیدی و سایر موارد مشابه , خرید و فروش سهام , تاسیس شعبه در داخل یا خارج از کشور و انتشار اوراق مشارکت میباشد . طبق پروانه بهره برداری به شماره 5/207179 مورخ 1386/9/24 که توسط اداره صنایع و معادن صادر شده , بهره برداری از کارخانه در حال حاضر با ظرفیت اسمی جمعا" 3600 تن در روز انجام میپذیرد .


ترکیب سهامداران :

100
سود انباشته :
سود انباشته شرکت تا پایان آخرین مجمع عمومی عادی بالغ بر 379,659 میلیون ریال بوده است یعنی با توجه به سرمایه فعلی شرکت سود انباشته هر سهم معادل 172 تومان است که برای یک شرکت سیمانی رقمی فوق العاده به حساب می آید .

سرمایه گذاری در سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس :


200


پیش بینی EPS برای سال مالی 90

با توجه به افزایش بین 10 الی 15 درصدی نرخ جدید سیمان در سال جاری در نظر داریم تحلیل کوتاهی بر روند سوددهی شرکت در سال مالی جاری ارائه نمائیم . در تحلیل ذیل افزایش درآمد 10 درصدی شرکت براساس افزایش 10 درصدی نرخ فروش سیمان تا پایان سال جاری منظور شده است .

300امتیاز: ۳.۵ از ۵ ( ۱ امتياز دهنده )» نظرات
Essence | web site | E-mail | ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۲۳:۴۵
I'm so glad I found my solution onnlie.
------------ | E-mail | ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۶
سیمان کرمان 919 سود اعلام نمود . مبارکتان باشد
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
  • لطفا کد امنیتی را وارد نمایید.
متن :